Mark Hamill’in Pop Culture Quest adlı programında Star Wars hayranlarını sevindirecek gelişmeler yaşanacak.

Rogue One’ın vizyona girmesinin ardından gözler yeni Star Wars filminde. Lucasfilm, henüz filmin promosyon dönemini resmi olarak başlatmadı ancak hayranlar bu konuda oldukça sabırsız. Yeni film hakkında çok az detay biliyoruz ve promosyon döneminin başlamasını dört gözle bekliyoruz. Ancak Mark Hamill sayesinde filmden ilk görüntülere kavuşmamıza çok az kaldı diyebiliriz.

Buna rağmen Mark Hamill geçen yıl da yeni Star Wars filminden fragman yayınlayacağını duyurmuş ancak yayınladığı tek şey setteki görüntülerinden oluşan bir video olmuştu. Bu yüzden buna benzer bir durumun yaşanma ihtimalini de göz önünde bulundurmakta fayda var. Diğer bir yandan, Lucasfilm yetkililerinden Kathleen Kennedy filmin fragmanının ilkbahar aylarından önce yayınlanmayacağını belirtmişti.

Mark Hamill’in Pop Culture Quest adlı online programı Comic-Con ekranında yer alıyor. Programda popüler kültür koleksiyoncularına yer veriliyor. Programın konsepti böyleyken Star Wars temalı bir programın nasıl şekilleneceği konusunda da büyük soru işaretlerine sahibiz. Hamill’in söylediği görüntüler klasik format içinde mi yayınlanacak yoksa bambaşka bir Star Wars özel yayını mı gerçekleşecek?

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.