Geoffrey Rush’ın ünlü Alman fizikçi Albert Einstein’ı canlandıracağı Genius serisinin fragmanı yayınlandı.

Pirates of the Caribbean serisinin Captain Barbossa’sı olarak izlediğimiz ve izlemeye devam edeceğimiz 65 yaşındaki oyuncu Geoffrey Rush, başrolde olacağı yeni dizide 1921 yılında Nobel Fizik Ödülünü alan ünlü Alman fizikçi aynı zamanda da matematikçi Albert Einstein’ı canlandıracak. Shine’daki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar’ı evine götürmeyi başaran Rush’ın ne denli başarılı bir Einstein olduğunu daha önce yayınlanan fotoğraflarda görmüştük. Walter Isaacson’un Einstein’ın yazmış olduğu mektuplar üzerinden düzenlediği biyografisi Einstein: His Life and Universe’den uyarlanan serinin bir National Geographic serisi olduğunu da hatırlatalım.

National Geographic şimdiye dek Genius serisinin ne zaman yayınlanacağına dair bir açıklama yapmadı. Genius’u kaçırmak istemiyorsanız, takipte kalın.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.