Yönetmenliğini Ridley Scott’ın üstlendiği yeni Alien filmi Alien: Covenant’tan Katherine Waterston’lu yeni bir kare yayınlandı.

Ridley Scott’ın yarattığı Alien serisi, Prometheus filmiyle birlikte beyazperdeye dönüş yapmışı. Ancak izleyicinin merakla beklediği bir Prometheus 2 filmi bir türlü gelmemişti. Prometheus’un bir üçlemenin ilk filmi olduğu duyurulmuş olmasına karşın bir türlü gelmeyen bu ikinci filmin Alien: Covenant olduğu öğrenildiğinde ise izleyiciyi farklı bir mutluluk sarmıştı. Zira böylelikle Prometheus’un Alien serisinin devamı olduğu ve bir üçleme olduğunu düşünürsek Covenant’tan sonra bir başka Alien filmiyle daha karşılaşacağımız kesinleşmişti. Mayıs ayında vizyona girecek olan Alien: Covenant filminden yayınlanan yeni karede ise filmin yıldızı Waterston’ı elinde silahla, aksiyonun ortasında görüyoruz. Alien serisindeki uzaylıları/yabancıları o sahneler geldiğinde gözlerini kapattığı için göremediğini, bile isteye kaçırdığını itiraf eden Waterston, bu sefer durumun farklı olduğunu, uzaylıları göreceği için heyecanlandığını belirtti.

Alien: Covenant filmi 19 Mayıs 2017’de vizyonlarda olacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.