Dogtooth ve The Lobster filmlerinin başarılı yönetmeni Yorgos Lanthimos, başrolünde Kirsten Dunst’un yer alacağı On Becoming a God in Central Florida adlı televizyon dizisi ile geri dönmeye hazırlanıyor.

The Lobster ve Dogtooth ile kariyerinde istikrarlı bir başarı sağlayan Yunanistanlı yönetmen Yorgos Lanthimos, şimdilerde yeni bir televizyon dizisi üzerinde çalışıyor. Kısa sürede dünya sinemasının en başarılı isimlerinden biri haline gelen Lanthimos’un aynı zamanda The Killing of a Sacred Deer ve The Favourite gibi yeni filmler üzerine yoğunlaşmaya başladığı da geçtiğimiz aylarda gelen haberler arasındaydı. Şimdiye kadar düşük bütçeli ve bağımsız yapımlarla karşımıza çıkan yönetmenin Amerikan dizi sektörüne girmesi ile beraber ne gibi değişiklikler olacağı merak ediliyor.

Kirsten Dunst, On Becoming a God in Central Florida adlı dizide Orlando’daki bir eğlence parkında kötü şartlarda çalışan Krystal Gill adlı bir karaktere hayat verecek. Dizinin Amerikan kültürünü eleştirel bir biçimde ele alması bekleniyor. Yapımcı kadrosunda George Clooney ve Grant Heslov gibi isimleri de gördüğümüz dizinin senaryo çalışmaları Robert Funke ve Matt Lutsk tarafından yürütülüyor.

On Becoming a God in Central Florida‘nın çekimlerine ne zaman başlanacağı ve ekran tarihi konusunda herhangi bir açıklama bulunmuyor.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.