Hulu’nun merakla beklenen yeni dizisi The Handmaid’s Tale, ilk fragmanıyla karşımızda.

Meadowland’ın yönetmeni Reed Morano ve Mad Men’in yıldız ismi Elisabeth Moss’un bir araya gelmesi ile oluşan projeden her geçen gün yeni bir detay gelmeye devam ediyor. Margaret Atwood’un aynı isimli romanından uyarlanan dizinin oyuncu kadrosunda Moss’un yanı sıra Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Max Minghella, Madeline Brewer, Ann Dowd ve O-T Fagbenle gibi isimler de yer alıyor.

Dizinin konusuna gelecek olursak; Eril ve totaliter bir rejimin baskısı altında yaşam savaşı veren Offred adlı hizmetçi, nüfusun devamı için cinsel bir köle olarak kullanılmaktadır. Offred içinde bulunduğu durumdan kurtulmaya çalışırken bir yandan da ondan alınan kızını bulmak için çabalayacaktır. Yapımcı Bruce Miller tarafından yapılan açıklamaya göre, Offred adlı karakterin bakış açısıyla izleyeceğimiz dizi olabildiğince samimi yaşam hikayelerini gözler önüne serecek. Filmin roman uyarlaması olarak ekrana aktarılacağı göz önünde bulundurulduğunda Offred’in iç dünyasının hikayeye nasıl yansıtılacağı merak ediliyor.

2017’nin en çok konuşulacak yapımlarından biri olmaya aday olan The Handmaid’s Tale 26 Nisan’da Hulu platformunda yayın hayatına başlayacak. Dizinin ilk fragmanını aşağıdan izleyebilir ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.