The Ring serisinin korkunç hayaleti Sadako Yamamura ile The Grudge serisinin acımasız hayaleti Kayako Saeki aynı filmde buluşuyor.

Fantastic Fest ve Uluslararası Toronto Film Festivali’nde prömiyerini gerçekleştiren Sadako vs. Kayako, efsanevi korku filmleri serilerinden The Ring(Halka) ve The Grudge’ı (Garez) bir araya getirmeye hazırlanıyor. Alien vs Predator ve Freddy vs. Jason ile alışık olduğumuz konseptte, japon sinemasının iki korkunç karakterinin nasıl karşı karşıya geleceği merak ediliyordu.

İki Japon filminin de Amerikan uyarlaması yapılmış ancak eleştirmenler tarafından çok da tatmin edici bulunmamıştı. Ancak The Ring’in Amerikan uyarlamasında yer alan Samara adlı karakter yayınlandığı yıllarda birçok insanın kabusu haline gelerek büyük bir fenomene dönüşmüştü.

Japon korku sinemasının usta yönetmeni Koji Shirashi tarafından yönetilen Sadako vs. Kayako adlı filmde, birkaç karakter The Ring serisindeki lanetli video kasedi The Grunge serisindeki lanetli evde izlemeye karar verirler ve olanlar olur. iki lanetli karakter birbirinin peşine düşerken önlerine çıkanları da gazaplarına uğratmaktan çekinmeyeceklerdir.

Japonya’da geçtiğimiz yaz vizyona giren Sadako vs. Kayako’nun dünyanın geri kalanında ne zaman gösterime gireceği bilinmiyor ancak filmi merak edenler Shudder adlı dijital platforma göz atabilirler.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.