İlk sezonuyla Albert Einstein’ın hayatının anlatılacağı National Geographic’in ilk kurgusal dizisi olan Genius’tan ilk tanıtım fragman geldi.

National Geographic, bir süre önce ilk kurgulu dizisi Genius’ın çekimlerine başladığını duyurmuştu. Fox 21 Televizyon stüdyoları ile Imagine Televizyon stüdyoları tarafından ortaklaşa yaratılan dizinin her sezonunda dünya tarihine damga vurmuş dahilerden bir ismin hikayesine odaklanılacak.

Dizinin ilk sezonu ünlü bilim insanı Albert Einstein’ın yaşam hikayesini konu alırken senaryo ise Walter Isaacson tarafından yazılan Einstein: Yaşamı ve Evreni adlı kitaptan uyarlanacak. İlk sezonun yapımcı kadrosunda Francie Calfo, Ron Howard ve Brizan Grazer gibi isimler yer alıyor. Genius’un ilk sezonunda Einstein’ın başarılarının yanı sıra aile hayatı, özel hayatı ve politik görüşleri de ele alınacak. National Geographic’te yayınlanacak olan Genius’ın ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor ancak dizinin önümüzdeki ilkbahar aylarında prömiyerini gerçekleştirmesi bekleniyor.

Geoffrey Rush’ı Einstein olarak izleyeceğimiz dizinin ilk fragmanını aşağıdan izleyebilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.