Sherlock sezon finalini gerçekleştirmeye hazırlanırken merakla beklediğimiz üçüncü bölümden yeni bir tanıtım fragmanı yayınlandı.

Sherlock’un dördüncü sezonu oldukça heyecan verici bir şekilde başladı. Yayınlanan ikinci bölüm dizi tarihinin en yoğun ve aynı zamanda en rahatsız edici sahnelerini içinde barındırıyordu. Steven Moffat’ın müthiş senaryosu ve Benedict Cumberbatch, Martin Freeman ve Toby Jones gibi isimlerin olağanüstü oyunculuk performansları ile akıllardan uzun süre çıkmayacak bir bölümü ardımızda bıraktık.

Dizinin bol şaşırtmalı geçen The Lying Detective adlı bölümünde Euros Holmes’un kimliği nihayet açığa çıktı. Ne yazık ki dizinin önceki bölümlerinde John’un gizemli flörtü, Culverton Smith’in kızı ve John’un ani bir kararla gittiği terapistin aslında aynı oyuncu tarafından canlandırıldığını anlamamız oldukça uzun sürdü. Bahsi geçen karakterin Sherlock’un kardeşi Euros Holmes çıkması dizinin en ilginç anlarından biriydi. Seyirci olarak 3. kardeşin erkek olacağını düşünürken, karakterin bu sezon diziye dahil olacağından neredeyse emin gibiydik.

Sherrinford Holmes Kimdir? Merak ediyorsanız ilgili yazımıza bakabilirsiniz!

Dizinin sezon finaline yaklaşmışken merak ettiğimiz birçok konu gizemini korumaya devam ediyor. Anlaşılan, The Final Problem adlı bölümde yine büyük bir sorunla karşı karşıya kalacağız ve görünen o ki, Sherlock’un yüzleşmek zorunda olduğu yeni problemin Euros ile ilgisi var.

Yayınlanan fragmanda Mycroft’u Sherlock’a Euros ile ilgili konuşurken görüyoruz.  Mycroft, Sherlock’un bugün olduğu kişide Euros ile olan anılarının etkisinin olduğunu iddia ediyor. Peki Euros bunca yıldır neredeydi? Neden Sherlock daha önce ondan hiç bahsetmedi? Sezon finalinde Euros’un gizemi çözülecek mi?

15 Ocak Pazar günü yayınlanacak olan The Final Problem adlı sezon finalinin tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilir ve tahminlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.