Mad Max: Fury Road’daki performansıyla gönülleri fetheden Tom Hardy’den Mad Max serisine dair bir açıklama geldi.

Charlize Theron’un Furiosa’yı canlandırdığı son Mad Max filminin yıldızı Tom Hardy, Mad Max serisi hakkındaki soru işaretlerine bir yenisini ekledi. Hatırlanacağı üzere daha önceki haberler yeni Mad Max filminin bir devam filmi olmayacağını, aksine Furiosa’nın acı dolu geçmişine odaklanacağı yönündeydi. Zira Tom Hardy’nin başarılı performansının yanı sıra Theron da izleyiciyi büyülemeyi başarmıştı. Ancak bir başka haber de gelecek Mad Max filminin adının Mad Max: The Wasteland olacağı ve Hardy’nin de yer alacağı Furiosa merkezli bir hikaye izleyeceğimiz yönündeydi. Max Rockatansky rolünde karşımıza çıkması beklenen Tom Hardy ise yaptığı açıklamada projeden vazgeçilmediğine inandığını hatta George Miller’dan telefon beklediğini de itiraf etti. Ayrıca Hardy, Max karakterini yeniden canlandırmak için oldukça heyecanlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Yeni Mad Max filmine dair henüz kesin bir bilgi yok. Ancak Fury Road’un başarısı ve izleyicinin sabırsızlığını da göz önünde bulundurursak yakında yeni filmden haberler duyabileceğimizi söylemek mümkün.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.