Tim Miller’ın yönetmen koltuğunu terk etmesiyle birlikte programın gerisinde kalan Deadpool 2 filminden yeni haber var.

Geride bıraktığımız yılın ses getiren filmleri arasında yer alan, buna ek olarak çizgi roman uyarlamaları evreninde de kendine özgü bir yer edinmeyi başaran Deadpool’un ikinci filmi, yönetmen Tim Miller ile filmin yıldızı ayrıca da yapımcı olan Ryan Reynolds arasındaki anlaşmazlık sebebiyle kısa bir süreliğine de olsa askıya alınmıştı. Zira yönetmensiz kalan filmin oyuncu kadrosu da henüz belirlenmemişti. Yönetmen koltuğuna David Leitch’i getiren stüdyo, bu sürecin yalnızca küçük bir gecikmeyle sonuçlanacağını ve çekimlerin bu yaz başlayacağını duyurmuştu. Ancak MTV’ye konuşan Reynolds, oyuncu kadrosunun hala belirlenmediğini belirtirken dürüst bir şekilde de proje üzerinde hala çalıştıklarını ve hazır olana dek çekimlere başlamayacaklarını söyledi.

Öngörülen tarihe daha 5 ay gibi uzunca bir zaman var. Yaratıcı ekipten memnun olduğunu her fırsatta dile getiren Reynolds tarih vermekten kaçınsa da yaz döneminde çekimlere başlamak için yoğun mesai harcıyor. Reynolds ve Leitch’ın aradıkları oyuncuları ne zaman bulacaklarını bekleyip göreceğiz. Ancak ellerini çabuk tutmaları ve bir yandan oyuncu seçerken diğer yandan da seti kurmaya başlamaları gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Aksi halde yalnız Deadpool 2’nin değil Deadpool 3’ün de vizyon tarihi ileriki tarihlere ertelenecektir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.