George R.R. Martin, 2016 yılında “kesin çıkacak” dediği Game of Thrones’un 6. kitabı The Winds of Winter’ın bu yıl gerçekten çıkabileceği müjdesini verdi.

Televizyon dünyasının en popüler dizileri arasında yer alan, hatta kimilerince ilk sırada bulunan Game of Thrones yani Türkçe ismiyle Taht Oyunları serisi bilindiği üzere George R.R. Martin’in aynı adlı kitap serisinden uyarlanmış, ancak bir noktadan sonra hızını alamayıp kendi kaderini kendi tayin eder halde kitaplardaki hikayenin dışına çıkmıştı. Her ne kadar R.R. Martin danışmanlığı çerçevesinde bir yol çizmiş olsalar da kuşkusuz Martin kaleminden çıkan hikaye ve macera televizyondakinden çok daha heyecanlı. Ancak bir süredir başka işlerle ve Game of Thrones dizisiyle uğraşmakta olan Martin’in yeni Game of Thrones kitabı bir türlü çıkmak bilmedi ve bu bekleyiş okuyucu için yorucu bir hal almaya başladı. Lakin Martin yaptığı açıklamada yeni kitabı The Winds of Winter’ın bu yıl içinde çıkacağını söyledi. Yine de geçen yıl da aynısını söylediğini hatırlatarak kesin konuşmak istemediğini de özellikle belirtti.

Yeni kitabın çıkmasını beklemekten yorulanlar için tavsiyemiz, Game of Thrones serisinin 7. sezonunu beklemeleri. Zira dizi, önümüzdeki yaz sezonuyla birlikte yeniden izleyici karşısında olacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.