John Ridley’nin rafa kaldırıldığı düşünülen gizemli Marvel projesi hakkında ABC kanalından bir açıklama geldi.

Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Agents of S.H.I.E.L.D’in yanı sıra merakla beklenen Iron Fist ve The Punisher serileriyle televizyon ekranlarındaki macerasını genişleterek sürdürmekte olan Marvel’ın John Ridley ile gerçekleştirdiği projeye dair bilgiler geldi. Oscar ödüllü 12 Years a Slave filminin yazarı ve yapımcısı John Ridley’nin daha önce 2015 yılının Nisan ayında yine Marvel ile anılmış, proje üzerine çalışmaların devam ettiği yönündeki duyumlara rağmen stüdyodan hiçbir açıklama gelmediği için bu projenin rafa kaldırıldığı düşünülmüştü. ABC Entertainment’ın başındaki isim Channing Dungey ise Entertainment Weekly ile gerçekleştirdiği röportaj esnasında bu bilinmezliğe açıklık getirdi. Ridley’nin şu sıralar bahsi geçen Marvel projesinin senaryosuna son şeklini verdiğini söyleyen Dungey, Ridley’nin ayrıca American Crime’ın 3. sezonu ve kendi projesi üzerinde de çalıştığını hatırlatarak projenin ilerleyişindeki yavaşlığın sebebini de dile getirmiş oldu.

John Ridley’nin üzerinde çalıştığı bu Marvel projesinin ana karakterine dair henüz bir bilgi elimizde yok. Ridley’nin yoğunluğunu göz önünde bulundurursak bir süre daha bu bilgiden mahrum kalacağız. Ancak Ridley’nin Oscar ödüllü bir isim olduğunu ve proje üzerinde mesai harcadığını da hatırlatarak er ya da geç güzel bir diziyle karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.