Coen kardeşler, 2011 yapımı True Grit filminden sonra yeni bir Western projesi ile bu kez sinemada değil televizyon ekranında yer almaya hazırlanıyorlar.

Annapurna TV ile işbirliği yapan Coen kardeşler, The Ballad of Buster Scruggs adlı mini dizi ile ekranlarda olacak. Variety’de yer alan haberlere göre Annapurna yetkilileri oldukça farklı, sinema ile televizyonu bir araya getiren bir dizinin yolda olduğunu duyurdu. Dizinin hem senaryo hem de yönetmenlik çalışmaları Joel ve Ethan Coen tarafından yürütülecek. Dizinin teknik ekibinde Megan Ellison ve Sue Naegle gibi isimler de yer alacak. Proje ile ilgili olarak Variety’e konuşan Coen kardeşler, Ellison ve Naegle ile çalışacak olmaktan heyecan duyduklarını dile getirdiler.

Projenin aynı zamanda sinemalarda gösterime girip girmeyeceği şu an için belirsizliğini koruyor. İkiliye yakın kaynaklar hikayenin tek bir film için çok zorlayıcı olacağını bu yüzden daha çok bir mini dizi olarak tasarlandığını iddia ediyorlar. Bu kararda projenin altı ayrı hikayeyi anlatacak olması etkili olmuş olabilir.

The Ballad of Buster Scruggs’un senaryosu hakkında detaylı bilgi sahibi değiliz ancak son derece başarılı bir Western dizisinin yolda olduğunu tahmin etmek zor değil. Projeden yeni gelişmeler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.