Gal Gadot’un başrolde olduğu yeni DC filmi Wonder Woman’da kahramanımızın hangi kötüyle savaşacağı belli oldu.

İlk olarak Batman V Superman: Dawn of Justice filmiyle karşımıza çıkan Gal Gadot’un canlandığı Wonder Woman karakteri, bu yıl içerisinde vizyona girecek olan solo filmle yeniden karşımızda olacak. Yaz döneminde vizyona girecek Wonder Woman filminin kötü karakteri ise setten paylaşılan fotoğraflarla kendini belli etmiş oldu. Fransız bir derginin Chris Pine ile gerçekleştirdiği röportajla birlikte ise Wonder Woman’ın savaşacağı karakter kesinleşmiş oldu. I. Dünya Savaşı döneminde geçen hikayede Pine, Osmanlı üssünden bilimsel formüllerle dolu bir defteri çalan ancak uçağının vurulmasıyla denize düşen bir pilotu canlandıracak. Ölümcül bir gazın yapımı için gerekli olan bu formüllerin arkasındaki isim ise Ares, yani savaş tanrısı. Babası Zeus’un yarattığı insan ırkını kıskanan Ares’i durduracak olan isim ise tabi ki Wonder Woman.

Ares’i kimin canlandıracağı hakkında kesin bir bilgimiz yok, ancak Wonder Woman’ın bir antik yunan tanrısı ile çarpışacak olduğunu düşünmek bile etkileyici. 2 Haziran tarihinde vizyona girecek olan Wonder Woman’a dair haberleri takip edip sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.