Marvel ve ABC ortak yapımı olarak karşımıza çıkacak Inhumans’ın çekimlerine ne zaman başlanacağı belli oldu.

Marvel Sinema Evreni’nin Ekim 2014’te açıklanan uzun vadeli planları arasında Inhumans da yer alıyordu. Filmin çıkış tarihi ilk olarak 2018 olarak açıklanmış ancak daha sonra 2019’a ertelendiği duyurulmuştu. Erteleme haberinin ardından filmin Marvel’ın 2019 planları içerisinde de yer almadığı haberlerini aldık.

Inhumans’ı sabırsızlıkla bekleyen hayranların televizyon dizisi haberlerine kavuşması ise uzun sürmedi. Inhumans’ın 2017 sonbaharında kendi televizyon dizileri ile ABC ekranında yer alacağı açıklandı. Üstelik IMAX ortaklığı ile çekilecek dizinin ilk iki bölümü televizyon ekranından önce IMAX sinemalarda gösterilecek. Bu şekilde Marvel, verdiği sinema sözünü de kısmen yerine getirmiş olacak.

Production Weekly ve Season Zero Com’da yer alan haberlere göre, Marvel ve ABC dizinin çekimlerini Mart ayında Los Angeles ve Chicago’da başlatmaya hazırlanıyor. Haberler şimdilik kesinlik kazanmış değil ancak ilk iki bölümün Eylül’ün ilk haftasında sinema gösterimini yapacağı göz önünde bulundurulduğunda oldukça mantıklı görünüyor.

Inhumans, ilk bölümüyle 26 Eylül tarihinde ABC ekranında yayınlanmaya başlayacak.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.