Ben Affleck, bir süredir merak edilen The Batman konusuna açıklık getirdi.

Geçtiğimiz aylarda sabırsızlıkla beklediğimiz yeni Batman filmi hakkında oldukça şaşırtıcı haberler aldık. Son olarak geçtiğimiz hafta filmin yönetmeni Ben Affleck tarafından yapılan açıklama hayranlar tarafından oldukça büyük bir hayal kırıklığı olarak nitelendirildi. Affleck: “Set aşamasında değiliz ve şu an ortada bir senaryo yok. Beni tatmin edecek bir senaryo ortaya çıkmazsa bunun içinde yer almayacağım.” diyerek yeni filmi bekleyen hayranları umutsuzluğa sürüklemişti.

Tahmin edilebileceği üzere sosyal medyada büyük bir yankı bulan olayın ardından filmin hayranları Ben Affleck cephesinden yeni bir açıklama bekliyordu. Geçtiğimiz gün Jimmy Kimmel Live programına katılan Affleck konuya açıklık getirdi:

“Bu konudan gerçekten çok rahatsız oluyorum. Live by Night üzerinde bir buçuk sene boyunca çok fazla çalıştım ancak bunu kimse önemsemedi. Hiç kimse Live by Night nerede kaldı diye sormadı. Söz konusu Batman olunca ise sürekli ‘Lanet Olasıca, Batman nerede kaldı?’ şeklinde sorular alıyorum. Batman üzerinde hala çalışıyorum, bana izin verecek misiniz?”

Ben Affleck’in son açıklamasından yola çıkarak her şeyin yolunda olduğunu ve film üzerindeki çalışmaların devam ettiğini söyleyebiliriz. Film hakkında yeni haberler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.