Captain America: Civil War filminde Iron-Man tarafında izlediğimiz Spider-Man karakterini Avengers: Infinity War’da da izleyeceğiz.

Captain America: Civil War filminin sürprizi olarak lanse edilen ve izleyicinin beklentilerini karşılamanın ötesine geçen Spider-Man, filmin artı hanesine adını yazdırmayı başarmıştı. Ardından duyurulan yeni Spider-Man filmi Spider-Man: Homecoming ise izleyici cephesinde büyük bir heyecan uyandırmıştı. Avengers: Infinity War filmiyle de adı geçen Tom Holland’ın Spider-Man’ine dair oyuncudan gelen açıklamayla birlikte süper kahramanımızı (ve dolayısıyla da Holland’ı) Avengers serisinin yeni filminde izleyeceğimiz kesinleşmiş oldu. Holland’ın Vogue Italia ile yaptığı röportajı ve röportajdaki o önemli kısmın çevirisini aşağıda bulabilirsiniz.

“Marvel’ı ikna eden Downey ve Evans’tı. Yapımcılar önümüzdeki dört yıl içinde Avengers: Infinity Wars da dahil olmak üzere çekilecek 3 filmi emanet etmeden önce doğru kişi olup olmadığımı görmek istediler.”

Zoe Saldana’yı Gamora olarak izleyeceğimiz, Liv Tyler’ın Betty Ross olarak perdeye gelmesini beklediğimiz Avengers: Infinity War filmine dair ayrıca Chris Hemsworth’un senaryoyu henüz görmediği bilgisine sahibiz. Spider-Man’in de eklendiği Infinity War filmi ise 7 Temmuz 2017’de vizyona girecek Spider-Man: Homecoming’den yaklaşık bir yıl kadar sonra, 4 Mayıs 2018’de vizyonda olacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.