Merakla beklediğimiz Logan filminin Berlin Film Festivali programına dahil olduğu açıklandı.

Logan süper kahraman filmlerine farklı bir bakış açısı kazandırmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz ay 20th Century Fox’un düzenlediği basın gösteriminde filmin ilk 40 dakikasını izleme fırsatı elde edenlerin ifadelerinden yola çıkarak gerçekten son derece başarılı bir film ile karşı karşıya kalacağımızı söyleyebiliriz.

Hugh Jackman, Wolverine karakteri ile ilk olarak 2000 yılında Bryan Singer’ın X-Men filminde seyirci karşısına çıktı. Kısa sürede serinin en popüler karakterlerinden biri haline gelen Jackman kendi spin-off’ları ile beyaz perdedeki macerasına devam etti. X-Men Origins: Wolverine (2009) ve The Wolverine (2013) gibi filmler kritiklerin ilgisini çekmese de seyirci tarafından kısa sürede benimsendi.

Hugh Jackman şimdilerde Logan ile Wolverine’in beyaz perde macerasını sonlandırmaya hazırlanıyor. Logan isimli filmde muhtemelen son kez Wolverine olarak izleyeceğimiz Jackman, X-23 isimli klon kızını hayatta tutmaya çalışacak.

Deadline’de yer alan habere göre Logan, 9-19 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Berlin Film Festivali Programı’nda yer alacak. Yarışma dışı kategoride  T2 Trainspotting ile beraber yer alan filmin festivalde nasıl tepki alacağını merakla bekliyoruz.

Ülkemizde 3 Mart 2017’de vizyona girecek Logan filminin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.