Heyecanla beklediğimiz Trainspotting 2’nin muhteşem isimlerle dolu soundtrack listesi Amazon tarafından hata eseri açıklandı.

Trainspotting, 21 yıllık bir aranın ardından beyazperdedeki yerini almaya hazırlanıyor. Irvine Welsh tarafından yazılan aynı adlı romandan uyarlanan film ilk olarak 1996 yılında Danny Boyle tarafından sinemaya uyarlanmıştı.

Çekimleri İskoçya’nın Edinburgh kentinde gerçekleşen, Begbie, Sick Boy, Spud ve Renton adlı karakterlerin yeni hikayelerinin anlatılacağı T2: Trainspotting’in oyuncu kadrosunda Ewan McGregor, Ewan Bremner, Jonny Lee Miller ve Robert Carlyle gibi isimler yer alıyor. Yeni filmin yönetmenliği bir kez daha Danny Boyle tarafından üstlenilirken  senaryosu ise John Hodge tarafından yazıldı.

Irvine Welsh’in Trainspotting’in devamı olan Porno romanından esinlenilerek sinemaya uyarlanan T2: Trainspotting, 9-19 Şubat arasında gerçekleşecek olan Berlin Film Festivali’nde prömiyerini gerçekleştirecek.

Filmin merakla beklediğimiz soundtrack listesi geçtiğimiz gün yanlışlıkla Amazon üzerinden yayınlandı ve kısa bir süre sonra silindi. Ancak filmin hayranları ekran görüntülerini silinmeden çok önce aldıkları için şu al elimizde müthiş bir soundtrack listesi yer alıyor:

1. Lust For Life – Iggy Pop (The Prodigy Remix)
2. Shotgun Mouthwash – High Contrast
3. Silk – Wolf Alice
4. Get Up – Young Fathers
5. Relax – Frankie Goes To Hollywood
6. Eventually But (Spud’s letter to Gail) – Underworld, Ewen Bremner
7. Only God Knows – Young Fathers
8. Dad’s Best Friend – The Rubberbandits
9. Dreaming – Blondie
10. Radio Ga Ga – Queen
11. It’s Like That – RUN-DMC, Jason Nevins
12. (White Man) In Hammersmith Palais – The Clash
13. Rain Or Shine – Young Fathers
14. Whitest Boy On The Beach – Fat White Family
15. Slow Slippy – Underworld

Türkiye’de 3 Mart 2017’de vizyona girecek olan T2: Trainspotting’in fragmanını aşağıdan izleyebilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.