Önümüzdeki aylarda yeni albümünü yayınlamaya hazırlanan St. Vincent’ın yönetmen kadrosuna katıldığı korku filmi XX prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

St. Vincent geçtiğimiz yılı oldukça üretken geçirdi. Yeni albümü ile beraber önümüzdeki sezonun müzik festivallerinde de yer almaya hazırlanan St. Vincent bir süredir film projesi üzerinde çalıştığını belirtmişti. Magnet’in korku serisi XX için Karyn Kusama, Roxanne Benjami ve Jovanka Vuckovic’ten oluşan yönetmen kadrosuna katılan St. Vincent(Annie Clark) yeni projesi konusunda oldukça heyecanlı.

Korku filmlerine yeni bir soluk getirmeyi planlayan bir ekibin hazırladığı XX’in oyuncu kadrosunda Natalie Brown, Melanie Lynskey, Breeda Wool ve Christa Kirk gibi isimler yer alıyor. Filmin prömiyeri bu yılki Sundance Film Festivali’nde yapılacak ve hemen ardından film Amerika’daki bazı salonlarda gösterime girecek.

17 Şubat 2017 tarihinde DVD formatında yayınlanacak XX’in fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.