Televizyon efsanelerinden biri olarak kabul edilen Prison Break’in uzun bir aradan sonra ekranlara gelecek olan 5.sezonundan yeni bir fragman yayınlandı.

Yayınlandığı dönemlerde birçok insan tarafından ilgiyle takip edilen Prison Break 5. sezonuyla ekran yolculuğuna yeniden başlıyor. Wentworth Miller’ın canlandırdığı Michael Scofield’ın komplo sonucu hapishaneye düşen kardeşi Lincoln Burrows’u kurtarmak için hapishane planlarını dövme olarak yaptırdığı dizi, ilk sezonuyla müthiş bir kaçış hikayesini ekrana taşımıştı. Dizinin diğer sezonlarında izlediğimiz hayatta kalma savaşı da oldukça heyecanlı bir şekilde işlenerek büyük bir başarıya imza atılmıştı. 2009 yılında dördüncü sezonuyla finalini gerçekleştiren dizi akıllarımızda birçok soru işareti bırakmıştı.

Geçtiğimiz yıllarda Prison Break’in yeni sezonuyla geri döneceği haberlerinin duyulmaya başlaması ile beraber dizinin hayranları arasında heyecanlı bir bekleyiş başladı. Dizinin 5. sezonu tekrar Paul Scheuring tarafından kaleme alınırken yapımcı kadrosunda Neal Moritz, Marty Adelstein ve Dawn Olmstead gibi isimler yer alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda  Wentworth Miller ve Dominic Purcell‘in yanı sıra Sarah Wayne Callies, Amaury Nolasco, Robert Knepper, Rockmond Dunbar, Paul Adelstein gibi isimler de bulunuyor. Dizinin çekimlerinin büyük ölçüde Fas’ta tamamlandığı biliniyor.

Prison Break’in beşinci sezonunda, karakterlerin dizi finalinden sonraki hayatları anlatılacak. Dizide,  final bölümünde Sara’yı hapisten kaçırmaya çalışırken ölen – tabii beyin tümörünü de unutmamak lazım – Michael’ın yaşadığının ortaya çıkması çok önemli bir detay. Michael’in Yemen’de hapishanede olduğu haberinin duyulmasının ardından Lincoln, Sara ve ekibin geri kalanı yeni bir kaçış planı oluşturmak için tekrar bir araya gelecekler.

4 Nisan tarihinde 5. sezonuyla Fox’ta yayınlanmaya başlayacak olan Prison Break’in merakla beklenen yeni fragmanını aşağıdan izleyebilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

 

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.