2016’da ekran macerasına kaldığı yerden devam etmeye başlayan The X-Files’in yeni sezonu konusunda birtakım gelişmeler var.

Fox Mulder ve Dana Scully karakterleri ile geçtiğimiz yıl tekrar hayatımıza giren The X-Files’ın akıbetinin ne olacağı uzun süredir merak ediliyordu. Dizinin yayınlanan son bölümünden yola çıkarak daha The X-Files’ın anlatacağı çok hikaye var diyebiliriz.

Yeni sezon tarihini merak eden hayranları mutlu edecek gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Fox’un en popüler dizilerinden biri olan The X-Files, kendiyle aynı gün ve saatte yayınlanan diğer diziler için büyük bir risk oluşturuyor. Dizinin yüksek reytingleri ve hayranların ısrarı sonucu dizinin yeni bölümleri konusunda yapımcılar oldukça kararlı görünüyor.

Fox yetkililerinden David Madden yeni sezon için görüşmelere başladıklarını ancak bu sürecin biraz karmaşık bir hal aldığını ifade etmişti. Yine de yakın zamanda yeni sezon bölümlerini resmi olarak duyurmayı bekleyen yetkiler konuyu en kısa sürede çözmeye kararlı. Hatta söylentilere göre, Fox yetkilileri bu sezonun daha fazla bölümden oluşmasını istiyorlar.

Dizinin yeni sezonunun kesinlik kazanması durumunda 2018 yılında tekrar ekranda olması bekleniyor.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.