Marvel Stüdyolarından gelen açıklamaya göre FX’in Legion dizisi planlanan bir proje değilmiş!

2000li yıllarla birlikte atağa kalkan Marvel Evreni özellikle son birkaç yıl içinde tüm projeleri birbiriyle birleştirmek adına önemli adımlar attı. Filmlerle başlayan bu süreç ise daha sonradan televizyon ekranlarına yayıldı. Ancak Marvel, attığı her adımı diğer projelere ne gibi bir etkisi olabileceği yönünde yoğun mesai harcayarak kararlaştırıyor, önemli değişiklikler veya büyük farklılıklar yaratması durumunda ya bir alternatif arıyor ya da fikrinden tümüyle vazgeçiyordu. Öyle ki izleyici şimdiye kadarki bütün projelerin planlandığı hissine sahipti. Ancak stüdyodan gelen son açıklama, FX dizisi Legion’ın bir Marvel planı olmadığı, bu projenin kanalın isteği doğrultusunda yaratıldığı gerçeğini gün yüzüne çıkardı.

Bu açıklamanın iyi tarafı, Legion yazarlarının diledikleri özgürlüğe sahip olabileceğini, Marvel stüdyosundan bağımsız hareket edebileceği. Kötü yanı ise Marvel’ın yaratmış olduğu devamlılık sahibi diziler evreninin dışında yer alıyor olmasıyla bu devamlılık sebebiyle izleyenleri kaybedebilecek olması. Zira birçok Marvel dizisi varken Legion ile zaman kaybetmek istemeyebilir bazıları. Legion dizisinin bu açıklamadan olumlu mu olumsuz mu etkileneceğini bizlere zaman gösterecek.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.