Pacific Rim serisinin ikinci filmi Pacific Rim: Uprising setinden John Boyega’nın yer aldığı bir dizi fotoğraf yayınlandı.

Guillermo del Toro’nun 2013 yapımı Pacific Rim filminin devamı niteliğindeki Pacific Rim: Uprising filminin çekimleri devam ediyor. Film setinden gelen son fotoğraflarda ise Star Wars: The Force Awakens filminin favori Stormtrooper’ını canlandıran John Boyega’yı kostümü içinde görüyoruz. Idris Elba’nın hayat verdiği Stacker Pentecost’un oğul Jack Pentecost rolünde izleyeceğimiz Boyega aynı zamanda Scott Eastwood ile birlikte filmin yükünü çekecek. Yönetmenliğini Steven S. DeKnight’ın üstleneceği Pacific Rim 2 filminde göreceğimiz diğer isimler ise Levi Meaden ve Karan Brar.

2018 yılı içerisinde vizyona girmesi planlanan Pacific Rim: Uprising filmi için verilen tarih ise 23 Şubat. Çekimleri süren filmin bu tarihe yetiştirilip yetiştirilemeyeceğini ise zaman gösterecek.

 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.