Jamie Dornan ve Dakota Johnson’lı Fifty Shades Darker’ın soundtrack albümünde yer alacak şarkıların listesi açıklandı.

E.L. James’in popüler kitaplarından sinemaya uyarlanan Fifty Shades serisinin ikinci filmi Fifty Shades Darker’ın vizyon tarihine çok az kaldı. Filmin yönetmenliği James Foley tarafından üstleniliyor. Filmin oyuncu kadrosunda Dornan ve Johnson’un yanı sıra Marcia Gay Harden, Jennifer Ehle, Victor Rasuk ve Rita Ora gibi isimler de yer alıyor.

Yeni filmde, Anastasia Christian Grey ile yaşadığı ilişkiyi geride bırakmaya çalışırken oldukça zor bir süreç geçirecek. Yeniden bir araya gelen çiftin yaşadığı sıkıntılar barışmaları ile  tekrar su yüzüne çıkarken aynı zamanda Christian’ın geçmişinden gelen birtakım olaylarla yüzleşmek zorunda kalacaklar. Anastasia’yı Grey’in geçmişinden gelen kadınların öfke ve kıskançlıkları ile geçecek zorlu günler beklemektedir.

Filmin en az kendisi kadar müzikleri de merakla beklenirken geçtiğimiz gün Entertainment Weekly tarafından soundtrack albümünde yer alacak şarkıların listesi açıklandı. Albümde Taylor Swift ve Zayn imzalı I Don’t Wanna Live Forever adlı şarkının yanı sıra Sia, Nicki Minaj, John Legend, Tove Lo gibi müzisyenlerin eserleri de yer alacak. Filmin soundtrack albümü 10 Şubat tarihinde raflarda olacak.

Ülkemizde 10 Şubat 2017’de vizyona girecek olan Fifty Shades Darker’ın soundtrack albümünde yer alan şarkıların tam listesine aşağıdan göz atabilirsiniz:

01 Zayn / Taylor Swift: “I Don’t Wanna Live Forever (Fifty Shades Darker)”
02 Halsey: “Not Afraid Anymore”
03 JRY: “Pray” [ft. Rooty]
04 Tove Lo: “Lies in the Dark”
05 Toulouse: “No Running From Me”
06 John Legend: “One Woman Man”
07 The-Dream: “Code Blue”
08 Nick Jonas / Nicki Minaj: “Bom Bidi Bom”
09 Sia: “Helium”
10 Kygo: “Cruise” [ft. Andrew Jackson]
11 Corrine Bailey Rae: “The Scientist”
12 José James: “They Can’t Take That Away From Me”
13 JP Cooper: “Birthday”
14 The Avener: “I Need a Good One” [ft. Mark Asari]
15 Joseph Angel: “Empty Pack of Cigarettes”
16 Anderson East: “What Would It Take”
17 Frances: “What Is Love?”
18 Danny Elfman: “On His Knees”
19 Danny Elfman: “Making It Real”

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.