Daredevil, Iron Fist, Jessica Jones, Luke Cage ve daha birçok karakteri bir araya getirecek olan The Defenders dizisinden ilk görseller geldi.

Netflix, Daredevil ve Jessica Jones gibi yapımlarla oldukça büyük başarılara imza attı. Geçtiğimiz yıl başlayan ve Marvel’ın en çok beğenilen projelerinden biri haline gelen Luke Cage için de benzer şeyler söyleyebiliriz.

The Defenders karakterlerinin bir arada bulunduğu dergi kapağının yayınlanması ile birlikte bugün diziden yepyeni görseller yayınlandı. Charlie Cox, Krysten Ritter, Mike Colter ve Finn Jones’un bir arada bulunduğu görseller dışında canlandırdıkları karakterlerin tek başına bulundukları görseller de oldukça heyecan verici.

Görsellerde özellikle; Sigourney Weaver’ın canlandırdığı Alexandra, Simone Missick’in canlandırdığı Misty Knight ve Jessica Henwick’in canlandırdığı Colleen Wing oldukça dikkat çekiyor. Luke Cage’i hapishane’de gördüğümüz görseller, dizinin senaryosu hakkında da önemli ipuçları veriyor. Özellikle, Alexandra’nın Marvel çizgi romanlarında bir hikayesinin olmaması hikayenin gelişimi açısından oldukça ilginç sonuçlar doğuracak gibi duruyor.

Dizinin yapımcılarından Marco Ramirez, Daredevil’in kötüsü Wilson Fisk örneğini vererek Alexandra’nın karakteri hakkında açıklamalarda bulundu. Ramirez’e göre Alexandra da Fisk gibi zeki, kültürlü ve bir o kadar da tehlikeli. Fotoğraflara ilk baktığımızda edindiğimiz izlenim tıpkı Fisk örneğinde olduğu gibi Alexandra’nın da kötü bir karakter olduğunun hiç belli olmaması. Alexandra’nın diziye neden dahil olduğu ve nasıl bir hikaye ile karşımızda olacağı şimdilik bilinmiyor.

Bu yıl Netflix ekranında yayınlanacak olan The Defenders’tan yayınlanan görsellere aşağıdan bakabilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.