İlk sezonuyla izleyicinin sevgisini kazanmayı başaran Atlanta adlı FX dizisinin 2. sezon vizyon tarihi Star Wars yüzünden ertelendi.

Üzücü haberlerle geçen 2016 yılının sevindirici tarafları arasında yer alan Atlanta dizisi, yakaladığı başarının, aldığı adaylıklar ve ödüllerin ardından ikinci sezon onayını almıştı. Dizinin yaratıcısı, yazarı ve aynı zamanda da yıldızı olan Donald Glover’dan gelen açıklama ise dizinin sevenlerini üzdü. Zira Community dizisinden de hatırladığımız Donald Glover, Star Wars evreninin yeni filmi Han Solo’nun çekimleriyle meşgul olacağından dolayı Atlanta dizisiyle ilgilemeyecek. Yılının büyük bölümünü Han Solo’ya ayıraca olan Glover bu sebepten ötürü 2017 yılında ekranlara dönmesi beklenen dizisinin tarihini değiştirmek durumunda kaldı. Glover’ın kelimenin tam anlamıyla dizinin “her şeyi” olduğunu düşünürsek, projenin onsuz ilerlemesi gibi bir durumun söz konusu dahi olamayacağını kolaylıkla görebiliriz.

Atlanta dizisinin ikinci sezonuna dair şimdilik kesin bir tarih yok, ancak beklentiler dizinin 2018 baharına yetiştirileceği yönünde. Kısacası Westworld gibi Atlanta da 2017 yılını pas geçecek. Peki dönüşü nasıl olacak, onu da bekleyip göreceğiz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.