Arrested Development dizisinin iptal edilen beşinci sezonu için çalışmalar yeniden başladı. Oyuncular diziye geri dönmeye yakın.

Mtcth Hurwitz’in sevilen dizisi Arrested Development, 2003-2006 yılları arasında Fox’taki macerasının ardından rafa kaldırılmıştı. Ancak Netflix, 2013 yılında dizinin haklarını bünyesine katarak seriyi ekibi dördünü sezon için yeniden bir araya getirmeyi başarmıştı. Carl Weathers’ın, Henrt Winkler’ın, Ben Stiller’ın, Mae Whitman’ın, Scott Baio’nun, Judy Greer’in ve Liza Minnelli’nin geri döndüğü diziye Debra Mooney, John Slattery, Tommy Tune, Terry Crews, Isla Fisher ve John Krasinski isimleri de dahil olmuştu. Ancak oyuncularla yeniden anlaşmayı başaramayan yapımcılar projeyi rafa kaldırmıştı. Yapımcı Brian Grazer’dan gelen haberler ise kadroyu, film çekimleri ve diğer projeleri arasına sıkıştırılacak bir sisteme ikna etmeye çok yakın oldukları. Zira oyuncuların büyü çoğunluğu, başka projelerde çalışmak istedikleri ve bu projelerin birbiriyle çakışıyor olması sebebiyle diziyi bırakma taraftarıydı.

Son gelen haberler ne denli sevindirici de olsa, şu zaman zarfında gelebilecek ani film tekliflerinin projeyi zora sokacağını itiraf edebiliriz. Ancak yine de umutlarımız, herkesin 5. sezon için döneceği yönünde. Ve bu sefer gerçekten umutluyuz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.