Kimlerin yer alacağı yavaş yavaş belli olurken, Avengers: Infinity War filminin kötü adamlarından birine dair bir haber geldi.

Gam Of Thrones dizisinin sevilen, hatta belki de en çok sevilen ismi olan Peter Dinklage’in Avengers: Infinity War filminde yer alacağına dair dedikodular dolanıyor. Ancak ünlü oyuncunun adının geçtiği karakteri de düşündüğümüz zaman bu iddiaların henüz imzaları atılmamış bir anlaşmadan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Zira Peter Dinklage’in adı, MODOK ile anılıyor. Hatta iddialar MODOK’u yalnızca Infinity War’da görmeyeceğimiz, serinin diğer filmi Avengers 4’te de karşımıza çıkacağı yönünde. Ancak Marvel’ın son yılların en başarılı ve en popüler oyuncularından birini iki filmde “harcamak” istemediğini düşününce işin rengi değişiyor. Zira adı daha önce de X-Men: Days of Future Past ile anıldığını da göz önünde bulundurursak karakteri daha uzun vadeli bir projede görmemiz ihtimali artıyor. Lakin Dinklage’in her zaman bir MODOK canlandırmak istediği açıklaması ve oyuncunun fiziksel benzerliği işleri değiştiriyor.

Dinklage’i hangi rolde izleyeceğimizi kestirmek şimdilik zor. Ama Marvel’ın oyuncuyla yoğun temas halinde olduğunu ve muhtemelen beyazperdeye MODOK rolünde taşıyacaklarını söyleyebiliriz. Ve bu anlaşmanın sağlanması durumunda Dinklage’in yani MODOK’un macerasının iki filmden çok daha uzun süreceğini kolaylıkla tahmin edebiliriz. Zira Dinklage’in etkisi herkesin malumu.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.