Teknoloji sektörünün en ücra köşelerine dahi elini uzatmayı başaran Apple, şimdi de televizyon dünyasına sulandı.

Son yıllarda internet üzerinden yayınlanan orijinal serilerin, yani diğer kanallardan alınmayan ve streaming servisine özgü olan dizilerin olağandışı artışına tanıklık ettik. Başta Netflix olmak üzere Amazon Studios’un da artık dahil olduğu pasta diliminden edilen karların büyüklüğünü gördüğümüz gibi internet üzerinden değil, uydu ve kablo üzerinden izleyiciye ulaşan kanalların karına da ortak olduğuna şahitlik ettik. Ve şimdi de Apple, Netflix’in başını çektiği bu streaming servisleri arasındaki yerini almaya hazırlanıyor. Apple kendi dizi ve filmlerini yayınlamaya başlayacak olan şirket, bunun öncesinde izleyiciyi Apple üyeliği almaya ikna etmek için Stranger Things ve Westworld başta olmak üzere yılın ses getiren dizilerini yayınlamaya başlayacak. Apple Music servisi üzerinde yayınlanacak olan içeriklerle Apple, bu paya ortak olmak ve yeni yayınlanacağı kendi dizi ve filmleri için en azından bir izleyici kitlesi yakalamak istiyor.

Şimdilik Stranger Things ve Westworld’den ibaret olan listeye daha hangi dizi ve filmleri ekleyeceklerini bekleyip göreceğiz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.