Rapunzel’in hikayesini anlatan 2010 yapımı Tangled filminin devamı olan Tangled: Before Ever After filminden bir fragman yayınlandı.

Grimm Kardeşlerin Rapunzel masalını beyazperdeye uyarlayan Tangled filmi büyük beğeni toplamıştı. Öyle ki Brave ve Froozen filmleri de Tangled’ın açtığı yoldan ilerleyerek kazanmıştı Oscar’ı. Shrek’in izinden giden bu yenilikçi animasyonun ikinci filmi ise beklenenin aksine bir televizyon filmi olacak. Disney Channel’da izleme fırsatı bulabileceğiniz bu yeni film Tangled Ever After adlı kısa filme bir göndermede bulunarak, Rapunzel ve Eugene’nin evliliğinin öncesinde yani nişanlık oldukları dönemde geçiyor. Ancak kısa filmde kısa ve kahverengi saçlarla gördüğümüz Rapunzel’in saçları bir sebepten ötürü bu filmin başında yeniden uzuyor.

Mizah yönüyle dikkat çeken, kadın bir karakterin başrolde olduğu Tangled’ın bu devam filminin asıl amacı ise Disney Channel’ın yeni dizisi Tangled: The Series’in başlangıcını müjdeliyor olması. İlk filme kıyasla oldukça amatör çizgilere sahip bu ikinci film, Mart ayında Disney Channel’da küçük yaştaki izleyiciyle buluşacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.