Yapımcılığını J.J. Abrams’ın üstlendiği 10 Cloverfield Lane filminin yıldızı Mary Elizabeth Winstead, bir devam filmi için hazır bekliyor.

Yönetmenliğini Dan Trachtenberg’in üstlendiği 10 Cloverfield Lane filminde John Goodman ve John Gallagher Jr. ile muhteşem bir uyum yakalayan Mary Elizabeth Winstead, bir devam filminde seve seve yer alacağını, hatta proje için hazır beklediği açıklamasını yaptı. SyFy Wire’a konuşan Winstead, kendisi gibi yönetmen Dan Trachtenberg’in de ikinci bir film için sabırsızlandığını söyledi. J.J. Abrams şimdilik her ne kadar yeni bir Cloverfield hikayesiyle yoluna devam edecek de olsa (Untitled Cloverfield Anthology Movie) ünlü oyuncu yeniden Michelle’in hikayesine geri dönülüp dönülmeyeceği konusunda ise şüpheli. Çağırıldıkları takdirde projeye hiç düşünmeden dahil olacaklarını tekrar tekrar söyleyecek kadar da kendinden emin.

Michelle karakterini bir başka Cloverfield filminde görür müyüz bilemiyorum. Ancak J.J. Abrams’ın birbirinden farklı bu hikayeleri bir noktada birleştireceği hissine de kapılmadım değil. Şimdilik hiçbir cepheden bu yönde bir açıklama gelmedi, ama bu Abrams’ın sürpriz yapabileceği gerçeğini değiştirmiyor. Bakalım, bekleyip göreceğiz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.