Twin Peaks’in geri dönüşüne aylar kala üçüncü sezondan Dale Cooper’lı yeni bir tanıtım fragmanı yayınlandı.

İlk olarak 1990 ve 1991 yılları arasında yayınlanan ekran efsanesi Twin Peaks uzun bir aranın ardından nihayet geri dönüyor. Dizinin 1992 yılında yayınlanan Twin Peaks: Fire Walk With Me adlı sinema uyarlamasının ardından hayranlar uzun süre geri dönüş konusunda açıklama beklediler. 2014 yılına Showtime, dizinin tekrar ekrana geri döneceğini açıkladı.

Dizinin geri dönüş süreci epey sancılı geçti ve birçok kez çeşitli olumsuzluklar ortaya çıktı. David Lynch, kanalın kendilerine yeterince bütçe ayırmamasından dolayı projeden ayrıldığını duyurdu ancak dizinin oyuncuları Lynch’e destek veren bir video yayınladı. Hayranların da tepkisi sonucu Showtime geri adım atarak yönetmeni geri döndürmek için ikna çalışmalarına başladı. Sonuç olarak her şey yoluna girdi ve Twin Peaks’in 3. sezonu ile resmen geri döneceği açıklandı.

Twin Peaks’in yeni sezonunda tam 217 oyuncu yer alıyor. 26 yıl önce dizide yer alan  David Duchovny, Kyle MacLachlan, Alicia Witt, David Patrick Kelly ve Harry Dean Stanton tekrar dizi kadrosuna dahil olurken Monica Bellucci, Laura Dern, Ashley Judd, Berenico Marlohe, Tim Roth, Amanda Seyfried, Trent Reznor, Tom Sizemore ve Naomi Watts gibi isimleri de görmek mümkün olacak.

Uzun süredir sabırsızlıkla beklediğimiz yeni sezondan ilk tanıtım fragmanı geçtiğimiz ay yayınlandı. Fragmanda David Lynch’in Gordon Cole olarak karşımıza çıkacağını anladık. Geçtiğimiz gün yayınlanan yeni fragmanda ise Kyle Maclachlan’ın FBI ajanı Dale Cooper olarak geri döneceğini görüyoruz.

21 Mayıs’ta iki saatlik özel bölümle Showtime’da başlayacak olan Twin Peaks’in 3. sezonundan yayınlanan tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.