Planet Earth 2, İngiltere’nin ardından önümüzdeki ay üç farklı Amerikan kanalında aynı anda yayınlanmaya hazırlanıyor.

2. sezonuyla İngiltere’de neredeyse nüfusun yarısı tarafından ilgiliyle takip edilen Planet Earth, kısa sürede sosyal medyada en fazla konuşulan programlar arasında yer aldı. David Attenborough tarafından seslendirilen belgesel serisinin ikinci sezonu ile birlikte oldukça başarılı bir programa tanık olduk. Serinin ikinci sezonunun her bir bölümünde doğanın farklı bir yönü ele alındı ve bu görüntüler oldukça başarılı bir kurgu ile seyircinin karşısına çıktı.

İlk sezonu ile 2006 yılında yayın hayatına başlayan Planet Earth yayınlandığı ilk günden itibaren büyük bir popülerlik yakaladı. Yaklaşık 10 yıllık bir aranın ardından geçtiğimiz yıl geri dönüşünü gerçekleştiren belgesel serisinin yeni bölümlerinde teknolojinin son gelişmelerinden yararlanılarak yepyeni teknikler kullanıldı.

Planet Earth, İngiltere topraklarında yakaladığı büyük başarıyı önümüzdeki ay ABD topraklarına taşımaya hazırlanıyor. Belgeselin ikinci sezonu 18 Şubat tarihinde üç farklı Amerikan kanalında birden yayınlanmaya başlayacak. AMC, Sundance Tv ve BBC America ekranlarında prömiyerini gerçekleştirecek Planet Earth’ün Amerika’da da aynı başarıyı yakalayacağı konusunda kimsenin şüphesi bulunmuyor.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.