Yaklaşık on yedi yıl boyunca The Management Group adlı şirketle çalışan Johnny Depp firma yüzünden milyonlarca dolar zarara uğradığını öne sürerek dava açtığını duyurdu.

Özensiz yapılmış muhasebe çalışmaları yüzünden gayrimenkullerinin bazılarını ve parasının büyük bir kısmını kaybettiğini açıklayan Johnny Depp, firmaya 25 milyon dolarlık dava açtığını belirtti. Depp’in firmaya yönelttiği suçlamalar arasında oyuncunun finansal durumu hakkındaki gerçeği gizlemeleri ve bu yüzden stres altına soktukları da yer alıyor. Oyuncu, firmanın yaptıklarını dolandırıcılık olarak nitelendirdiğini söylüyor.

The Management Group adlı şirketin on yedi yıl boyunca Depp’ten harcamalarını yönetmek için 28 milyon dolara yakın bir miktar aldığı biliniyor. Buna rağmen, Johnny Depp’in vergilerinin zamanında ödenmediği ve bu yüzden vergi cezaları ile karşılaştığı ifade ediliyor. Aynı zamanda oyuncunun özel hayatında kullandığı servisler konusunda gereğinden fazla para harcandığı da mahkeme dosyasında yer alan maddeler arasında. Ünlü aktörün avukatı, Los Angeles Yüksek Mahkemesi’ne sunduğu dosyada şirketin aynı zamanda film kazancının yüzde 5’ini de aldığını ifade etti.

Firmanın avukatlarından Michael J. Kump ise suçlamaları kabul etmediklerini ifade ederek çalıştıkları süre boyunca Depp’in müsrif harcamalarına engel olmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

 

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.