Son zamanlarda karşımıza oldukça sık çıkan Robert De Niro’nun yeni projesi The Wizard of Lies filminin fragmanı yayınlandı.

Robert De Niro’nun Bernie Madoff’u, Michelle Pfeiffer’ın ise eşi Ruth Madoff’u canlandıracağı televizyon filminde Bernard Lawrence “Bernie” Madoff’un gerçekleştirdiği Ponzi Oyunu’nun hikayesine tanıklık edeceğiz. Aslı İngilizcede Ponzi Scheme olarak kullanılan bu kandırmaca ilk olarak 1920 yılında Charles Ponzi tarafından gerçekleştirildi. Bu dolandırıcılık yöntemindeki sistem ise yatırımcılara, kendi paralarından dönenle veya yeni yatırımcılardan gelen paralarla ödeme yapmaktan geçiyor. Şu an 78 yaşında olan Madoff’un vakası ise Amerikan tarihinin en büyük dolancılılıklarından biri. Öyle ki bu suçu sonrası Madoff 150 yıllık cezaya mahkum edildi ki bu sayı kanunların imkan tanıdığı en yüksek sayı.

Madoff’un başından geçenleri ve başından geçen olayların detaylarını anlatacak olan film HBO’da yayınlanacak. Filmin gösterim tarihi ise Mayıs 2017.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.