25. James Bond filminde Bond olarak kimi izleyeceğimiz sorusu hala cevaplanmamışken, Daniel Craig’e bir alternatif yaratıldı.

İzleyicinin oldukça beğendiği, izlemekten keyif duyduğu bir Bond olarak karşımıza çıkan Daniel Craig, hatırlanacağı üzere artık daha fazla James Bond olmak istemediğini söylemiş, durumun parayla ilgili olmadığı konusunda da üstüne basa basa diretmişti. Öyle ki 25. film için James Bond olarak şimdiye kadar kazandığının üstünde bir teklif alan Craig yine de reddetmişti. Sony her ne kadar Craig’den vazgeçmek istemese de, her ihtimale karşı yeni bir Bond bulmak için yoğun mesai harcıyor. Sony’nin bulduğu son isim ise Mad Max olarak izleyicinin gönlünde taht kuran Tom Hardy. Dunkirk bahanesiyle verdiği röportajda James Bond hakkında konuşan Hardy, Sam Mendes’den övgüyle bahsetmesine karşın Christopher Nolan’ın bir James Bond filmi için ne denli uygun bir yönetmen olduğunu vurguladı. Kendi durumu hakkında konuşmaktan kaçınan Hardy, yine de sözü Bond meselesine getirerek yeni filmi Nolan’ın yönetebileceği ve kendisinin de yönetmenle yeniden çalışabileceği (The Dark Knight Rises ve Dunkirk) sinyallerini verdi.

Yeni James Bond’un kim olacağını bilemiyoruz, ancak filmin vizyon tarihi yaklaşırken hala bir Bond bulunamamış olması, insanı korkutmuyor değil. Umarız Craig ya da Hardy ya da Bond olmaya layık bir başka kişide Sony karar kılar da projeye devam eder. Zira bu gidişle filmin vizyon tarihi ertelenecek gibi duruyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.