28. Palm Springs Film Festivali’nin kazananları belli oldu.

2016 yılının en beğenilen filmleri arasında yer alan ve katıldığı hemen her festivalden en az bir ödülle dönen Maren Ade imzalı Toni Erdmann, Yabancı Dilde En İyi Film dalında 28. Palm Springs Film Festivali’nden ödülle dönmeyi başardı. Seyirci özel ödülü When We Rise’ın ilk bölümünden Gus van Sant’a giderken Dustin Lance Black de eşcinsel haklarına dair belgeseliyle Narrative kategorisinin kazananı oldu. Take Me Home Huey ile Alicia Brauns ve Christine Steele de En İyi Belgesel ödülünün sahibi oldu. Neruda filmindeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne Gael Garcia Bernal layık görülürken En İyi Kadın Oyuncu Ödülü Elle’deki rolüyle Isabelle Huppert’e gitti.

Jüri özel ödülünün Everything Else’e gittiği festivalde Fransız filmi Mercenary ise dünya insanlarını birbirine yaklaştırıyor olmasından dolayı onurlandırıldı. When We Rise adlı dizi ilk bölümüyle 27 Şubat itibariyle ABC’de.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.