Bu akşam yayınlanacak yeni bölümüyle ekrana geri dönecek olan Gotham’dan yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Ghosts adlı yeni bölümüyle sezon arasının ardından ekrana geri dönecek olan Gotham’da Jerome’nin yeniden görünebileceğini geçtiğimiz aylarda Cameron Monaghan’ın instagram hesabı sayesinde öğrenmiştik.

View this post on Instagram

#GOTHAM

A post shared by Cameron Monaghan (@cameronmonaghan) on

Dizinin ikinci sezonunda şok edici ölümüyle hayranlarını üzen Jerome, dizinin ileriki bölümlerine dair beklentileri iyiden iyiye yükseltmişti.  Cameron Monaghan tarafından paylaşılan fotoğrafta Jerome ölü(?) bedeniyle morg odasında uzanırken görülüyordu. Leslie Thompkins’i muhtemel bir otopsi üzerinde çalışırken gördüğümüz fotoğraf dizinin hayran kitlesi tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştı.

İkinci sezonda Theo Galavan tarafından bıçaklanan Jerome Valeska’nın cesedi dizinin akıllara kazınan sahnelerinden biri olarak kabul ediliyor. Karakterin cesedi ise Indian Hill araştırma merkezinde tutuluyordu. Merkezde çalışan Doktor Hugo Strange’in şehirde yaşayan ölü sakinleri hayata döndürdüğü göz önünde bulundurulursa karakteri yeni bölümlerde tekrar hayatta görmek çok da tuhaf olmayacaktır.

Bu akşam yayınlanacak Mad City: Ghosts adlı yeni bölümde, Gordon ve Harvey Bullock yeni bir haberle sarsılacak. İkili, Jerome takipçisi olan birinin karakteri geri döndürme planlarını öğrenecek. Jerome ne şekilde hayata geri dönecek hala bilmiyoruz, ancak yayınlanan yeni fragmandan yola çıkarak dizinin yeni bölümlerinde tekrar yer alacağını söylemek son derece mümkün.

Dizinin yapımcılarından John Stephens konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Jerome karakterinin dönüşünü onaylarken ölüp yeniden hayata dönen birisinin daha farklı bir bakış açısı kazanacağını ifade etti. Stephens’a göre Jerome eskisinden daha psikopat bir karaktere dönüşebilir.

Bu akşam Ghosts adlı yeni bölümüyle FOX ekranında yayınlanacak Gotham’ın Jerome’li yeni tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

 

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.