2079 yılında geçecek olan Attack of the Cyber Octopuses filminin teaserı yayınlandı.

2079 yılında, Yeni Berlin’de (Neo-Berlin) geçecek olan hikayede devasa şirketlerle kurutulmuş, kontrol altına alınmış bir şehirde buluyoruz kendimizi. İnsanların hayattan keyif almak için tek şansı ise siber uzayla bağlantı kurmak ve siber uyuşturucuyla mental bir rahatlama yaşamak. Fragmanda gördüğümüz kadarıyla Attack of the Cyber Octopuses oldukça amatör bir film izlenimi veriyor, hatta bir dizinin orta halli bir bölümünün fragmanı gibi görünüyor. Ancak 80lerdeki yapımlara bir göndermede bulunan William Gibson’ın Neuromancer filminden de oldukça esinleniyor.

Kısa film halinin bilgisayarsız ve yeşil ekransız yapıldığını ve uzun metraj projenin Kickstarter üzerinden yapılan bağışlarca desteklendiğini biliyoruz. Ancak uzun metrajda görsel siber uzayı yaratmak için bilgisayarın nimetlerinden faydalanacaklar. Yine de gerek nostaljik yanı, gerek amatör ruhu ile bizleri heyecanlandıran bir film. Desteklemek isteyenler ise hemen Kickstarter’dan filme destek verebilir. Filmin 2017 yılının son döneminde yayınlanması bekleniyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.