Sinema perdesinden televizyon ekranlarına dönüş yapmayan hazırlanan Star Trek evrenini yeni dizisi Star Trek: Discovery’nin çekimleri başlıyor.

Hatırlanacağı üzere serinin yaratıcısı olan ve Hannibal’dan tanıdığımız Bryan Fuller, geçtiğimiz yıl projeden ayrılmıştı. Bu sebepten ötürü de dizinin premieri için verilen tarih Mayıs ayına itilmişti. Ancak hazırlık evresini yoğun mesai harcayarak telafi etmeyi başaran ekip, projeyi Mayıs ayına yetiştirebilecek gibi duruyor. Michelle Yeoh’u Captain Georgiou rolünde izleyeceğimiz dizide ekibinde göreceğimiz isimler ise Sonequa Martin-Green ve Doug Jones. Çekimleri bu ay içinde başlayacak olan dizinin çekim süreci ise 24 Ocak ile 17 Eylül olarak belirlenmiş. CBS’in yeni online streaming servisi üzerinden izlenebilecek olan dizi, sürekli bahsi geçen Romulan Savaşı’nı ve Martin Green’in Commander Rainsford karakterine odaklanacağını da şimdiden biliyoruz.

Star Trek: Discovery dizisi bir aksilik daha çıkmadığı takdirde Mayıs ayında izleyicinin karşısında olacak. İzlemek isteyenler CBS’in yeni streaming kanalı All Access’e aylık 5,99 dolardan, reklamsız izlemek isteyenler ise 9.99 dolardan üye olabilirler.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.