Bir filmin senaryosunu, türünü hatta detaylarını bile hatırlayıp bir türlü ismini bulamadığınız oldu mu?

Özellikle çocukluk yıllarımızda izlediğimiz ancak adını bir türlü hatırlamadığımız birçok film mevcut. Bahsi geçen filmlerin konusunu, hatta karakterlerin özelliklerini bile hatırlarken google aramalarında bir türlü isme dair detaylara ulaşamıyoruz. Arkadaşlarımıza, eşimize, dostumuza sormakla yetinmeyip arama motorlarına yöneldiğimiz ama derdimizi anlatamadığımız için çoğu zaman bir sonuca ulaşamadığımız filmler hakkında hazırladığımız liste işinizi oldukça kolaylaştırabilir.

İşte izlediğiniz ama adını hatırlamakta güçlük çekebileceğiniz 10 film:

10. The Dark Backward

Judd Nelson’un Marty Malt adlı bir karakteri canlandırdığı filmde çok da komik olmayan bir komedyen sırtında çıkan büyük bir yumru farkeder. Yumru zamanla çok büyür ve insan koluna benzer bir hal alır. Marty yeni organını oldukça hızlı kabullenir ve bu durumundan yeni bir karakter yaratır.

9. Rules of Engagement

Başrollerini Tommy Lee Jones, Samuel Jackson ve Guy Pearce’in paylaştığı, 2000 tarihli filmde askeri mahkemede devam etmekte olan bir dava anlatılıyor.

8. Seconds

John Frankenheimer’ın 1966 tarihli filminde Arthur Hamilton’un orta yaşlı ve mutsuz bir bankacı olarak sürdürdüğü hayatının gizemli bir topluluk tarafından yapılan bir teklif sayesinde değişmesine tanıklık ediyoruz.

7. One Magic Christmas

Ünlü oyuncu Mary Steenburgen 6 yaşındaki kızı Abbie  ile yılbaşı zevkini ve güzelliğini yeniden keşfeden eden genç anne Ginny Grainer rolüyle karşımıza çıkıyor. Disney’in favorileri arasında yer alan filmde Ginny’nin şaşırtıcı deneyimi izleyenlere keyifli anlar yaşatıyor.

6. Basic

Ordu birliği komutanı olan Nathan West, mesleğinde başarılı olmasının yanı sıra öfkeli ve sert bir kişiliğe sahiptir. Bu durumdan dolayı askerleri tarafından pek sevilmez. Bir gün West, görev esnasında meydana gelen bir fırtına sonrası ortadan kaybolur. Bu gizemi çözmek Julia Osborne’ye kalacaktır.

5. Hidalgo

Arap çöllerinde yüzyıllardır düzenlenen Ateş Okyanusu koşusu, dünyanın en zorlu uzun mesafe yarışlarından biridir. Sadece Arap atlarının katılabildiği 4800 km mesafeli bu koşuda, zengin kraliyet ailelerinin sahibi olduğu en seçkin atlar ölüm kalım mücadelesi verecektir.

4. Three O’Clock High

Okulun en çalışkan öğrencilerinden Jerry ile okula yeni transfer olan  Buddy arasındaki kavgayı konu alan film eğlenceli gençlik filmleri arasında yer alıyor.

3. Freaked

Zehirli kimyasal madde üreten bir şirket, iyi bir konuşmacı olan Ricky Coogan kanalıyla imajını düzeltmeye çalışır. Ricky, kimyasal maddelerin etkilerini yakından gözlemlemek için gittiği Güney Amerika’da kendini mutasyona uğramış yaratıklarla dolu bir çiftlikte bulur.

2. Godzilla Serisi

Godzilla filmlerini seviyoruz. Ancak birçok Godzilla filminin adını hatırlamakta güçlük çektiğimiz de inkar edilemez bir gerçek. Bunun sebebi ise karakterimizin bugüne kadar birçok düşman ile mücade etmiş olması. Bu karakterlerin çok azı hafızalarımızdaki yerlerini koruyor.

1. Destiny Turns On The Radio

Hapisten çıktıktan sonra hayatını yeniden kurmaya çalışan Julian ile onu arabasına alan Johnny Destiny adlı bir adamın sürekli kesişen kaderleri ikiliye ilginç bir hikaye yaşatacaktır.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.