2011 yılının en büyük fiyaskosu Green Lantern filmi ve karakteri hakkında Warcraft yönetmeni Duncan Jones yorumlarda bulundu.

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Amerikalı izleyiciyi olmasa da Türkiye’den başlayarak Uzak Doğu’ya uzanan geniş bir coğrafyayı etkisi altıda bırakmıştı Warcraft filmi. Oyunseverlerin yanı sıra sinemaseverleri de belli bir düzeyde tatmin etmeyi başarmıştı film. Adı kimi kaynaklarca yeni Green Lantern projesi ile anılan Warcraft yönetmeni Duncan Jones, Twitter hesabı üzerinden Green Lantern karakteri hakkında tavsiyeler verdi. Green Lantern’ın güç yüzüğünün bir pil ömrü olmaması gerektiği, yüzüğüm yalnızca orijinal fikirler, daha önce hayal edilmemiş fikirlerle çalışması gerektiği önerisinde bulundu. Böylece yeterli hayal gücü bulunmayan karakterimiz bu eksiği yüzünden zor durumlara düşecek, kurtulması içim ise farklı düşünmesi gerekecek. Yine de Jones, Green Latern karakterini ve gücünü salakça bulduğunu da itiraf ediyor.

Duncan Jones Twitter hesabı üzerinden yeni Green Lantern projesi Green Latern Corps’ta yer almayacağını da açıkladı. 2011 yılındaki filmin ardından Warner Bros’un iyi bir yönetmen bulması zor gibi duruyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.