Hip-hop dünyasının en büyük ikonlarından Tupac Shakur’un hayatını anlatan All Eyez on Me isimli filmin vizyon tarihi belli oldu.

Rap dünyasının en büyük efsanelerinden birinin hayatı beyazperdeye taşınmaya hazırlanıyor. 1971 yılında East Harlem’de dünyaya gelen Tupac Shakur, müzik yolculuğuna Digital Revolution’da başlasa da solo kariyerine yönelmesi çok da uzun sürmedi. Tupac, müzisyen kimliğinin yanında siyahi hakları açısından önemli çalışmalara da imza attı.

1997 yılının Ekim ayında vurularak hayatını kaybeden Tupac, ardında birçok efsane albüm bıraktı. Kariyerine dört stüdyo albümü ve on tane sinema filmi sığdıran Tupac aynı zamanda birçok soundtrack çalışmasına imza attı. Tupac Shakur’un ölümü birçok gizem ve komplo teorisini de ardından bıraktı.

Ölümünün 20. yılında sanatçının hayatını anlatan yeni bir biyografi filmi vizyona girmeye hazırlanıyor. All Eyez On Me adıyla gösterime girecek filmde Tupac’i Demetrius Shipp Jr. canlandırırken, annesi Afeni Shakur’u ise Danai Gurira canlandırıyor.

ABD sinemalarında 16 Haziran tarihinde yani Tupac’in doğum gününde gösterime girecek filmin Türkiye vizyon tarihi hakkında henüz bir açıklama bulunmuyor. Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.