The Sixth Sense, The Village ve The Signs gibi filmlere imza atan M. Night Shyamalan, Stranger Things’in ikinci sezonundan bir bölümün yönetmeni olmak istediğini belirtti.

The Sixth Sense, The Village ve The Signs gibi filmlere imza atan M. Night Shyamalan şimdiye kadar milyonlarca dolarlık gişe başarıları elde etti. Shyamalan aynı zamanda yönettiği her filmin senaryosundan yapımcılığına kadar birçok şeyi kendisinin üstlenmesi ile ünlü. Şu sıralar 90’ların kült serisi Tales From The Crypt’in uyarlaması üzerinde çalışan Shyalaman, projenin telif hakkı meseleleri yüzünden oldukça karışık bir hal aldığını belirtti. Tales From The Crypt projesine çok güvenen Shyamalan’ın bu sorunları yakın zamanda çözmesi bekleniyor.

Shyamalan aynı zamanda Duffer Kardeşler’in yaratıcısı olduğu Stranger Things konusunu da ciddi olarak kafaya takmış durumda. Ünlü yönetmen, Wayward Pines’ta Duffer Kardeşler ile birlikte çalışmıştı. Stranger Things konusunda Digital Spy’a açıklamalarda bulunan Shyamalan diziden büyük bir övgüyle bahsederken ikinci sezonun bir bölümünde yönetmen olarak yer almak istediğini ifade etti.

Stranger Things’in yeni sezonu hakkında hala elimizde çok fazla bilgi bulunmuyor. Ancak dizinin yaratıcıları ve oyuncu kadrosu tarafından yapılan açıklamalar 2. sezonun daha büyük ve daha karanlık olacağını belirtiyor. Shyamalan’ın korku türündeki ustalığının Stranger Things ile bir araya gelmesi şüphesiz diziye oldukça büyük avantajlar sağlayacak. Shyamalan’ın bu isteğinin Duffer Kardeşler’den nasıl bir tepki alacağını şimdilik bilmiyoruz. Ancak gerçekleşmesi muhtemel olan bu işbirliğini şimdiden merakla bekliyor olacağız.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.