Daha önce Mayıs ayında yayınlanacağı açıklanan Star Trek: Discovery’nin tarihi bir kez daha ertelendi.

Daha önce Ocak ayında yayınlanacağı belirtilen dizi Mayıs ayına ertelenmişti ancak Bryan Fuller’ın programındaki doluluk yüzünden görevinden ayrıldığı haberlerinin duyulması ile birlikte yeni bir ertelenme haberi daha gün yüzüne çıktı. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan haberler dizinin çekimlerine gelecek hafta başlanacağını belirtiyordu. Dizinin bu defa ne zaman ekranda olacağına dair net bir açıklama yapılmadı fakat CBS’nin açıklamalarına göre erteleme sebebi daha iyi bir sezon ile ekrana geri dönüş yapılmak istenmesi.

Michelle Yeoh’u Captain Georgiou rolünde izleyeceğimiz dizide ekibinde göreceğimiz isimler Sonequa Martin-Green ve Doug Jones olacak. CBS’in yeni online streaming servisi üzerinden izlenebilecek olan dizi, sürekli bahsi geçen Romulan Savaşı’na ve Martin Green’in Commander Rainsford karakterine odaklanacak.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.