G.I. Joe serisinin üçüncü filmi için hazırlanan senaryoda G.I. Joe evreni ile Transformers evrenini birleştirildi.

İlk filmi G.I. Joe: The Rise of Cobra ile 2009 yılında izleyici karşısına çıkan G.I. Joe, beklediği ilgiyi görmemesine karşın devam filmlerinde işi toparlayabileceğinin sinyallerini vermişti. Dennis Quaid’in yerine Dwayne Johnson’ı kadroya dahil eden seri, ikinci film olan Retaliation’da ise beklenenin çok daha altında kalmış, hatta ilk ikinci filmi merak edenleri bile hayal kırıklığına uğratmıştı. Ancak projeden vazgeçme niyeti olmayan yapımcılar, üçüncü filmin senaryosu hakkında açıklama yapma ihtiyacı duydu. Yönetmenliğini D.J. Caruso’nun üstleneceği filmde Caruso, senaryonun iki evreni birleştirdiğini söyledi. Ancak yapımcıların buna henüz hazır olmadıklarını söylemesiyle birlikte hikayenin sonu değiştirildi. Bu da bir G.I. Joe – Transformers ortaklığı görmemiz için ilk önce Bay’in Transformers serisini noktalaması gerektiği anlamına geliyor.

G.I. Joe 3 filminin ne zaman vizyona gireceği belli değil, dürüst olmak gerekirse merakla beklediğimizi de söyleyemeyiz. Ancak yine de bir Transformers birleşmesi hiç de fena olmazdı. Bu arada yeni Transformers filminin 23 Haziran tarihinde vizyonda olacağını hatırlatalım.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.