Suicide Squad filminin en büyük soru işareti olan Joker ve Jared Leto’nun geleceğine dair bilinmezlikler acaba netleşmeye mi başlıyor?

Geçtiğimiz yılın merakla beklenen, ancak beklentileri tam olarak karşılamayı başaramayan Suicide Squad filminin en büyük sorunu ise Harley Quinn ve Joker karakterlerinin filmdeki yeriydi. Zira hikayede kesin bir etkisi olmayan Joker karakterini alışılagelmişin dışında bir rolde, serserilerden oluşan bir çetenin başındaki isim gibi rolde izlemiştik. Joker’in bu filmdeki rolünü anlayamayan, yenilenen DC evrenindeki yerini kafasında kurgulayamayanlara cevap, Jared Leto’dan geldi. Zira Leto, Instagram hesabı üzerinden paylaştığı fotoğraflarla bir “Joker’in Doğuşu” filmi izleyebileceğimiz ihtimalini gündeme getirdi. Hesabı üzerinden Joker’in doğuşu olarak kabul edilen Batman: The Killing Joke’un fotoğrafı ve mor (Joker’in favori rengi) Gucci kutusu içinde bir dişin resmini paylaşan Leto’yu tekrardan Joker rolünde izleyeceğimiz ihtimali güçlenmiş oldu.

Şimdilik stüdyodan bir açıklama gelmedi. Ancak Suicide Squad filminde gördüğümüz Joker karakterinin bundan ibaret kalmayacağı ve Batman’in hikayesinde çok büyük önem taşıyan Joker’i tekrar göreceğimizi söylemek hiç de zor olmasa gerek. Suicide Squad’daki Joker karakterini düşündüğümüzde ise bir Joker’in Doğuşu filmiyle karşılaşma ihtimalimiz göz ardı edilemeyecek kadar yüksek. Bu paylaşımların anlamını umarız en yakın zamanda öğreniriz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.