Vizyona bu hafta üçü yerli toplam yedi film giriyor. Pablo Larrain tarafından yönetilen Jackie ve Ron Clements tarafından yönetilen Moana haftanın öne çıkan filmleri.

JACKIE

Pablo Larrain’in yönetmenliğini üstlendiği, Natalie Portman’ın başrolde yer aldığı Jackie, John F. Kennedy suikastı sonrası First Lady Jacqueline Kennedy’nin yaşadıklarını gözler önüne seriyor. Kennedy, 22 Kasım 1963’te Dallas konvoyu sırasında açılan ateş sonucu öldürülür. Olay esnasında Kennedy’nin hemen yanı başında olan Jackie bir yandan tüm ulusun gözleri üzerinde bu acı olayla yüzleşmeye çalışacak, diğer bir yandan da kocasının tarihi mirasını yaşatıp çocukları için güçlü bir duruş sergilemek zorunda kalacaktır.

WHY HIM? (BU DA NEREDEN ÇIKTI?)

Bryan Cranston ve James Franco’nun yer aldığı Why Him? kızının çılgın sevgilisinin evlenme teklifinde bulunacağını duyunca  durdurmaya çalışan bir babanın hikayesini gözler önüne seriyor. Michigan’da orta büyüklükte bir şirket sahibi olan Ned Fleming kendisini dünyanın merkezinde hissetmektedir. Ned için Stanford’daki kızı Stephanie’den aldığı haber işleri oldukça karışık bir hale getirir. Ned, Stephanie’nin  ilk ciddi erkek arkadaşı ile tanışmak için tatilini California’da geçirmek üzere ailesiyle birlikte bir tatile çıkmayı isteksizce kabul eder.

MOANA

Walt Disney Animasyon Stüdyoları tarafından hazırlanan macera filmi Moana, kendini usta bir kaşif olarak kanıtlamak ve atalarının yarım kalan arayışını tamamlamak için büyük bir göreve yelken açan cesur bir gencin hikayesini anlatıyor. Moana, 16 yaşında, maceraperest, azimli ve merhametli bir kızdır. Yolda her zaman aradığı kendi kimliğini keşfeder.

LOS ILUSIONAUTAS (MİNİK KAHRAMANLAR MACERA PEŞİNDE)

Fransa’yı çalkantılı olduğu bir dönemde Jules Verne’in yarattığı bütün karakterler hayattadır ve bunun farkında değillerdir. Yeni Fransa başkanı yazarın kitaplarını düzenleyerek bir kitap yapmak ister ancak herşey birbirine karışır. Bu durumu değiştirebilecek olanlar ise sadece 4 kişiden oluşan bir çocuk grubudur. Zamanda geriye gider ve yazarın kitaplarındaki karakterleri teker teker yerlerine koyarlar.

OLANLAR OLDU

BKM Film yapımı Olanlar Oldu’nun yönetmen koltuğunda Hakan Algül otururken senaryo ise Ata Demirer’in ellerinden çıkıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Tuvana Türkay, Ülkü Duru, Salih Kalyon, Seda Güven ve Renan Bilek gibi isimler bulunuyor. Zafer ve annesi Döndü Hanım, Ege’nin kıyı kasabasında birlikte yaşamaktadır. Yaşı geçmekte olan oğlunun kasabanın güzeli Mehtap’tan ayrılmış olmasına ve hala evlenmemiş olmasına üzülen Döndü, bu gidişata son vermek için harekete geçer.

PEPEE: BİRLİK ZAMANI

Hüseyin Emre Konyalı’nın yönettiği Pepee, televizyon ekranlarında tanınan ünlü çizgi film karakterini beyaz perdeye aktarıyor. Pepee, Birlik Zamanı adlı macerasında dedesinin STEAM (Science, Tecnology, Engineering, Art, Mathematic) laboratuvarında ürettiği teknolojik sıcak hava balonu ile Türkiye semalarında kaybolur. Yüreğindeki tüm sevgileri arkasında bırakarak. Bu teknolojik uçan balon Pepee’yi önce Adıyaman- Nemrut, Urfa-Göbeklitepe ve en son da Kapadokya’ya götürür.

KÖTÜ ÇOCUK

Kayla doğduğu gün babası tarafından terk edilen, hayatı boyunca annesi tarafından büyütülen ve artık lise çağında olan bir genç kızdır. Ancak kendisini terk eden babasının birden ortaya çıkmasıyla hayatı değişir. Kayla, on yedi yaşına girdiğinde, ilk kez gördüğü babasıyla, yabancı bir şehre taşınır. İstanbul’da, bir yandan babasıyla birlikte yaşama konusunda zorluk çekerken bir yandan da yeni bir okula alışması gerekecektir. Fakat daha okulun ilk gününde hiç beklemediği birisiyle, gizemli Meriç ile tanışır.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.