18 yaş sınırıyla salonlardaki yerini alması beklenen yeni ve sonuncu Wolverine filmi Logan’a henüz resmi olarak sınırlandırma gelmediği ortaya çıktı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın en beğenilen çizgi roman uyarlamaları arasında yer alan Deadpool filmi de içerdiği şiddet ve kaba dil sebebiyle yaş sınırına takılmıştı. Ancak James Mangold’un yönetmenliğini yaptığı filmin bilinçli olarak yerleştirilmiş şiddet unsurları sebebiyle bu yaş sınıra takılacağı biliyordu, öyle ki Mangold daha önceki açıklamasında yetişkinlere hitap eden bir film yaptıklarını, yaşlı bir adamın gençler için pek de uygun olmayan dramını beyazperdeye aktardıklarını söylemişti. Henüz filme bir sınırlandırma getirilmemesine ilişkin ise Mangold bunun izleyiciye sunulan kısmın tartışılmayan parçalardan oluşmasına ve henüz MPAA listesinde sıra gelmemesine bağladı. Ayrıca Mangold, filme nasıl bir sınırlama getirilmesi gerektiği konusunu tartışmayacağını, zira bu görevin MPAA’e ait olduğunu ve onları kızdırmak istemediğini de ayrıca belirtti.

Ülkemizde büyük ihtimalle 18 yaş sınırına takılacak olan Logan 3 Mart tarihinde vizyona girecek.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.